Kdy je vhodné cvičit?

05.10.2019

Jak někteří z vás ví, každé úterý a čtvrtek mám kruháče od 6:45. Spoustu lidí si řekne, že je to pro ně naprosto nereálné cvičit takhle brzy. Samozřejmě záleží, jak máte nastavený denní režim. Já momentálně chodím celkem brzy spát a brzy vstávám (práce). Cítím se ale mnohem lépe. Ano, jsou rána, kdy se tak nějak přemlouvám, ale nakonec nelituji, že jsem se přemluvil. Vždy po ranním tréninku odjíždím do práce. Musím říct, že s variantou bez ranního tréninku jsem méně produktivní a začne mi to pálit později. S tréninkem se cítím mnohem více "fresh". Při ranních trénincích je nezbytné věnovat větší část zahřátí a rozcvičení!

Ve shrnutí, pokud nemáš čas cvičit přes den, cvič raději ráno. Ovšem pokud ti vyhovuje cvičit večer (pozdější), cvič večer. Pokud máš variabilní pracovní dobu nebo celkové volno jsou dle mého dvě ideální možnosti pro trénink. První je dopolední od 9:00 a druhá odpolední kolem 15 až 16:00.

Mysli i na rozdělení sil. Vždy je vhodnější ráno preferovat náročnější trénink (síla) a večer lehčí (kompenzace, lehká kondice).