Q&A Pavlína Vyoralová

22.12.2019

Q&A💬

Delší dobu se mě ptáte na jedince, které trénuji. Rozhodl jsem se, že vám trochu přiblížíme vše okolo nich. Nejen o cvičení a stravě. Tyto Q&A budou převážně o jejich životě, motivaci a odhodlání. První oslovenou byla Pája, se kterou spolupracuji nejdéle. Brzy se můžete těšit na další jedince.

1️⃣ Kdy a proč si se rozhodla, že začneš se sebou něco dělat? (Cvičení, strava a další)
Už to bude rok a něco co jsem přestala chodit na thai box. Jelikož jsem to časově nedávala, nedělala jsem vůbec nic. O něco později sem zjistila, že ztrácím fyzičku, jsem hodně unavená, bez síly a energie. To byl pro mě takový start. Chtěla jsem se sebou něco dělat, chtěla sem se cítit dobře ve svém těle a nestydět se za něj. Tím začal můj velký boj a začala sem i se zdravou stravou. To bylo pro mě asi nejtěžší pro milovníka sladkého se ho vzdát. Nakonec jsem však zjistila, že se dá hřešit i bez výčitek a existuje spousta zdravějších variant. Dneska mi to ani nechybí a vyhovuje mi to 😊

2️⃣ Co sis od toho slibovala? Jaké byly tvé cíle?
Můj hlavní cíl bylo to, abych se zbavila té věčné únavy. Jelikož mám sedavé zaměstnání, chtěla jsem se hýbat, aby mě nebolely záda apod. Dále pak ubrat nějaký ten tuk a zpevnit postavu. Prostě se cítit dobře.

3️⃣ Co bereš jako největší výsledek za dobu spolupráce?
Co se týče stravy, pořád je co zlepšovat, ale především jsem se naučila jíst zdravěji, odstranit ze svého jídelníčku špatné cukry a bílé pečivo. Díky tomu se necítím tak unavená, což bylo jedním z mých hlavních cílů. Nehledě na to, že vidím změny i co se postavy týče. Je to běh na dlouhou trasu, ale držím se a baví mě to. Pomáhá mi to vypořádat se se stresem. Je mi mnohem lépe.

4️⃣ Čím se nejvíce motivuješ?
Mám své vzory, které mě motivují a také některé proměny. Hodně mě motivuje, když u sebe vidím změny, například v podobě ubraných centimetrů, nebo když ke mně přijde známý a řekne mi, že vypadám dobře. Nakonec si však říkám, že to dělám pro sebe, že budu dobře vypadat, že se pak nebudu muset stydět za svoje tělo a hlavně, že se budu cítit dobře, a to je nakopávač.

5️⃣ Máš dost těžký životní styl z pohledu práce (škola a dvě práce) zvládáš to?
Někdy je to hodně náročné. Není jednoduché přijet z práce a do večera řešit školu, o víkendu práce za barem. Občas jezdím večer unavená a bez energie. Na druhou stranu si říkám, že školu budu mít brzy hotovou a pak budu moct dělat něco co mě opravdu baví. Fitko mi pomáhá vypořádat se se stresem hodně, nemoct cvičit tak se asi zblázním. Jsem člověk, co si hodně bere a co se týče školy, jsem velký stresař. Ale zase jsem ráda, že sem něco dokázala, že tvrdě pracuju a vidím výsledky. Nechtěla bych aby mě živili rodiče (to bych ani nikdy nedovolila), nebo aby mi vše samo spadlo do klína, to by byla nuda 😊 A já sem vlastně už na tu jízdu zvyklá.

6️⃣ Co říkáš na rozmanitost tréninků (Fitko, domácí cvičení, bazén atd..) Co tě baví nejvíce?
Je to super, není to žádný stereotyp, a to se mi líbí. U ostatních tréninkáčů co jsem zkoušela, se jelo v podstatě to samé několik týdnů, a proto sem u toho nevydržela déle jak měsíc. Nejvíce mě baví fitko, protože tam si opravdu máknu a jedu na 100 %. Navíc mě tam nic nerozptyluje, jako třeba doma. Nejméně asi bazén, kam moc nechodím. Za prvé to moc časově nedávám a za druhé, tam bývá většinou navečer tolik lidí, že se tam nedá pořádně zaplavat.

7️⃣ Jsi spokojená se svými výsledky?
Pořád je co zlepšovat, pořád spousta práce. Ale jsem na sebe pyšná, že sem to nevzdala a stalo se to mým koníčkem. Jsem ráda, že sem zlepšila a budu zlepšovat stravu. Co se týče postavy, nevím, jestli někdy budu spokojená na 100 %, ale rozhodně jsem spokojenější než předtím. Bude to lepší a lepší, to vím.

8️⃣ Doporučila bys tuto spolupráci dalším?
Rozhodně doporučila!

9️⃣ Jaké jsou teď tvé další cíle z pohledu školy, práce a cvičení?
Škola - úspěšně odevzdat bakalářku a udělat státnice, priorita number 1
Práce - až udělám státnice tak získat práci, která mi něco dá, kde se budu neustále učit něco nového a kde budu moct kariérně růst a nezaseknu se na místě
Cvičení - Víc dřít a makat, zpevňovat a tvarovat, vidět nové výsledky

🔟 Kdyby si měla vyjmenovat 3 nejdůležitější body této spolupráce, jaké by to byly?
Výsledky, efektivnost cvičení
Dobrá komunikace a přístup z tvé strany, když si nevím rady pomůžeš, vysvětlíš
Cviky jsou různorodé a nejsou stereotypní, zvyšování náročnosti je taky super