Srpen 2020

30.08.2020

Ahoj,

Tento článek bych rád věnoval srpnu tohoto roku. Byla to vlastně taková gradace prázdnin. Doslova. Čekaly nás dva příměstské tábory a soustředění s ročníkem 2013 týmu JFA ČB. Zároveň bylo potřeba zůstat "online" jako markeťák a trenér lekcí. 

  • Příměšťáky Crosspark Akademie

První a třetí týden jsme pořádali příměstské tábory, které vedeme všestranným způsobem na několika místech. Oba týdny nás lehce zlobilo počasí, a proto nás na dva dny "schoval" Gladiátor a Heaven gym na výstavišti, kde si kluci mohli vyzkoušet bojové sporty, gymnastiku (obrovskou výhodou byl AirTrack díky kterému můžeme cvičení posunout opět o kus dále), koordinační a smyslová cvičení. 

Cesta na Dívčák
Cesta na Dívčák

Středu naplňoval výlet na Dívčí kámen a okolí. Zde byly klukům zadávány různé úkoly, které museli bez výhrad splnit. Občas jsme se doopravdy zapotili. Hlavně když měli navádět svého kolegu, který měl zavázané oči. Dvojice Láďa a Jony naprosto excelovala, kdy Láďa nedával prakticky žádné hlasové pokyny, ale pouze ukazoval prstem, kam má jeho parťák jít. 

Jednoduchý úkol zmákli ihned

Čtvrtek byl zaměřen na cyklistiku a kempování. Kluci absolvovali cestu na Mydlák, který je nedaleko Zlivi. Musím říct, že nás příjemně překvapili a to i na Hluboké, kde si mohli zaskákat na nafukovacích bublinách. Byli opravdu hodní a poslouchali. 

Při příjezdu na Mydlák nastal první problém. Stany..

"Trenére?" 

Věděl jsem, že je zle.. Absolutně jsme nevěděli, jak je složit.. Nakonec se ale na nás usmálo štěstí a každý měl svůj nový byt pevně postaven. Všichni se báli večera. Co když dorazí Pennywise.. Co když nás odnesou čerti už v srpnu.. Upekli jsme špekáčky a čekali, zda se někdo zjeví..

No.. a náhle bylo ráno a bylo před námi cesta zpět na Destinku, kde náš čekalo vyhlášení a ukončení celého kempu. 

Ve shrnutí musím všechny děti pochválit. Také jsme moc rádi, že se nikomu nic nestalo. 

A pokračování? 

Na základních školách!

Již v polovině září opět spouštíme všestranné kroužky. Doufejme, že nám to vydrží až do konce roku a nebudeme je muset předčasně ukončit. 

Pro více info mi neváhej napsat a můžeme přihlásit i tvého juniora. Naučíme ho základům gymnastiky, atletiky, ale i míčových sportů. 📞

V hodinách najdeš i parkour
  • Fotbalové soustředění a generálka

Ani jsem se nestačil vrátit z druhého kempu a už mě čekala cesta na letní fotbalové soustředění JFA ročníku 2013 s Václavem Hrabíkem a Michalem Matouškem. Sobota, neděle, pondělí a úterý plné fotbalu, legrace, ale i křiku. Toto vše se konalo v Dřítni, která nabízí skvělý areál pro týmy od hřišť po ubytování. 

Pro některé jedince to byla i první noc mimo domov. Čekal se pláč a stesk nejméně u deseti borců. S překvapením to nevydržel pouze jeden. Také dosti pomohlo Hrabíkovo kouzelné sluchátko, kterým si děti mohli za odměnu občas zavolat domů. 

Soustředění bylo hlavní přípravou do nové sezóny a prověřit nás měl hned následující víkend, kde hrálo naše Áčko v Třeboni Kapřík Cup a Béčko ve Zlivi o Pohár starosty města Zliv. Soustředili jsme se hlavně na balón a komunikaci. Do plánu byl ale zahrnut i florbal, opičí dráhy a dovednostní soutěže. 

První den soustředění. Děti? Na zabití.. Normálně skoro všechny zralé opět na odjezd. Po takové dlouhé době naprosto zvlčely. Další dny se to postupně zlepšovalo. Jak chováním tak herně, což nám dělalo radost. Zkoušely jsme i základní signály na auty a rohy. 

Perla z prvního dne:

Martin: "Davide, dáme sex?" David nevěřícně koukal jako já...

: "Martine, kdes to vzal?!"

Martin: "Ty nemáš holku trenére? Z filmu ne? To neznáš jo?"

  • Víkendová generálka

Turnaj Třeboň

Soupeři: Sparta, Slavia, Příbram, Táborsko, Znojmo, Písek, Sokolov, Brno

Postup ze skupiny ze druhého místa (prohra se Spartou)

Je to pěkný pohled, když porazíte Slavii, Příbram, Písek, Znojmo, kteří hrají na nejvyšší úrovni. 

Po smolné remíze 3:3 s Táborskem jsme o skóre (pouze o jediný gól) hráli o třetí místo opět se Slávií. Slávisty musím vyzdvihnout pohybem. Lítali jak s míčem, tak bez míče a byl to hukot. Zkazili to nakonec jen rodiče, kteří měli zbytečné poznámky na rozhodčího. Občas mám v těchto momentech pocit, že se ten sport nikam neposouvá..

Celkově čtvrté místo bylo spíše zklamáním.. 

Turnaj Zliv

Soupeři: Křemže, Hrdějovice, Dynamo, Zliv, Dobrá voda, Rudolfov 

Turnaj pro ročníky 2012 a mladší. My přijeli s béčkem, které mělo šanci ukázat, co v nich doopravdy je. Na bednu nikdo nemyslel, důležitá byla hlavně hra a plnění nácviků ze soustředění. Křemže a Hrdějovice přijeli s ročníkem 2012, což bylo velmi znát v tělesných rozdílech jednotlivých hráčů. 

Ve výsledku jsme získali tři výhry a tři prohry. Byli jsme i nedaleko třetího místa, ale to nám o kousek uteklo. 

Celkové čtvrté místo nebylo zklamáním ani radostí..

Doufejme, že v září se nám bude dařit o fous lépe!