Vstup do podnikatelského klubu

16.01.2021

Před necelým rokem jsem se rozhodl ukončit své působení na vysoké škole a věnovat se praxi. Rozvíjet své dovednosti a posouvat znalosti do nebes. No jo, ale jak tohoto bodu rychle a efektivně docílit? Toť otázka.. 

Samozřejmě to nebylo jednoduché. Cílem bylo vysokou dokončit, získat diplomy a poté někam odbočit. 

Za jakou cenu ale? 

Prvák, druhák, třeťák. Dostal jsem pocit, že mi něco utíká. Vysoká je určitě super ovšem ve finále, když došlo na zúčtování darovaného času versus reálný zisk = výsledek byl více než jasný. 

Risk je zisk. Sebrat ranec s buchtama a jít do světa. 

Foto ze dne ukončení vysoké
Foto ze dne ukončení vysoké

Přibližně po roce jsem dostal nabídku zavítat do podnikatelského klubu Business for Breakfast České Budějovice. Jednalo se o klub Insiders. V těchto klubech je hned několik známých a hlavně úspěšných podnikatelů. Každý obor je zde zastoupen pouze jednou. Nemusel jsem ani nějak dlouho přemýšlet. Jako host máte možnost klub navštívit maximálně dvakrát. První setkání moc netušíte a nasáváte atmosféru. Druhé setkání už bylo hop nebo trop. Co kdybych se už do klubu nikdy nedostal? Mohu tak ztratit šikovné kontakty.. Lišácky jsem si nasmlouval hromadu schůzek. 

Jedna z nich byla i s bossem podnikatelských klubů Jakubem Baxou. Ten mi nabídl, že zrovna do klubu Insiders hledají markeťáka. No a co se po měsíci nestalo? Stal jsem se členem. 

Co je na tom tak super? 

Pravidelné schůzky. Každých 14 dní, kde člověk může rozebírat své podnikaní a stejně tak podnikání ostatních.

Kontakty. Studené navolávání? Bývávalo..

Pomoc a rada. Pokud zavádíte do oběhu něco nového nebo potřebujete s danou okolností poradit, víte, že máte kolem sebe spoustu profesionálů. 

Přijít můžeš i ty. Proč? Můžeš odprezentovat své podnikání dalším, kteří by o něj s velkou pravděpodobností mohli mít zájem. Chceš rozjet své podnikání? Potom tohle pro tebe platí zvlášť!  

Nedávno jsme s Kubou udělali i krátký rozhovor, kde se dozvíš trochu podrobnější informace o tom, jaké byly mé začátky a na co se vlastně ve své práci zaměřuji. 

Rozhovor: